Julian Łoziński

Fotograf przyrody, roślinożerca i ekocentryk

Julian Łoziński
Fotograf przyrody, Roślinożerca i Ekocentryk

Julian Łoziński

Przyroda i zwierzęta od zawsze były moją pasją. Wolny czas najchętniej spędzam na łonie natury – kiedyś z rowerem i kawą/ciastem, teraz aparat zastąpił rower, ale reszta pozostała bez zmian 😉 Swoich sił w fotografii postanowiłem spróbować na wiosnę 2018 r. Zaczynałem od kompaktowego aparatu typu SuperZoom, ale pasja szybko wymogła na mnie zmianę sprzętu na bardziej profesjonalny.

Fotografowanie przyrody jest czymś absolutnie niezwykłym. Chodzenie po lesie z aparatem zupełnie zmienia perspektywę, pozwala się zagłębić w ten świat i zwrócić uwagę na coś, co zwykły spacerowicz pominie.

Bardzo często bohaterami moich zdjęć są łosie – wynika to nie tylko z mojego zachwytu i uwielbienia dla nich, ale także z miejsca zamieszkania i bliskości Puszczy Kampinoskiej. Staram się jednak nie ograniczać i coraz bardziej pochłania mnie świat ptaków i krajobrazy.

Cały czas doskonalę swój warsztat, co polega głównie na długich godzinach spędzonych w terenie, ponieważ – sparafrazuję znanego kolarskiego blogera, który pisze “żeby jeździć, trzeba jeździć” – żeby robić dobre zdjęcia, trzeba robić zdjęcia 😉

Pasja fotograficzna wciągnęła mnie absolutnie i nie wyobrażam sobie już innego zajęcia.

Mam to szczęście, że z moją partnerką, Luizą, dzielimy miłość do przyrody i fotografii.

 

kontakt[małpa]julianlozinski.pl
fotograf przyrody julian łozński